Ciekawe miejsca w sieci.

Drodzy rodzice Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami.
Na ten tydzień 23-27 marca proponujemy dzieciom 6 letnim:
Zdalne Lekcje – Już przyszła wiosna.

Dla wszystkich grup: w poniedziałek Telewizja Polska uruchamia specjalny kanał poświęcony edukacji TVP e-szkoła

Dla naszych przedszkolaków polecamy dobrze im znane karty pracy .
Wydawnictwo MAC udostępniło pełne wydanie książek na których pracują Państwa dzieci z możliwością druku. (Tak zdajemy sobie sprawę że w większości domów nie ma drukarek). Dlatego proponujemy żeby z dzieckiem zobaczyć zadanie na ekranie i dostosować ćwiczenia według możliwości Państwa i dzieci ( przeczytać, opowiedzieć, dopasować)
Link do zeszytu ćwiczeń dla dzieci 6 letnich wydawnictwa MAC „Nowe przygody Olka i Ady”.
Link do drugich ćwiczeń „Nowe przygody Olka i Ady. Litery i liczby”

No i najważniejsze i najlepsze zajęcie, rodzinne czytanie bajek i książek. A gdyby dzieci chciały więcej bajek do słuchania a rodzice chwile ciszy i spokoju 🙂 to polecamy do słuchania serwis Audio Bajki, np. „Na działce babci Jadzi” którą czytają: Olga Pastuszka i Teresa Budzisz-Krzyżanowska.

Ulubione bajki dzieci są też na stronie Bajkowisko.pl oraz a ich kanale You Tube
( uwaga mogą pojawić się reklamy )