Najważniejsze osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017

- I miejsce – w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jeże i jeżyki” – organizator – Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe w Chalinie
- I miejsce oraz wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie plastycznym pt. „Wiosenna łąka”(organizator Przedszkole nr 44 w Rudzie Śląskiej)
- I miejsce oraz wyróżnienie w  konkursie ogólnopolskim pt.” Moja ulubiona postać z ekranu” organizator: Niepubliczne Przedszkole „Bajkowe Przedszkole” w Stąporkowie
- I miejsce w konkursie ogólnopolskim pt.”Wiosna i jej mieszkańcy” organizator: Miejskie Przedszkole nr 39 w Katowicach
- I miejsce w konkursie ogólnopolskim pt.”Kurczak Wielkanocny” organizator: Przedszkole Miejskie nr 15 w Będzinie
- I miejsce oraz wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim pt.”Portret Pani Wiosny” organizator: Zespół Szkół w Legnickim Polu
- dwa wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim pt.”Portret Pani Wiosny” organizator: Zespół Szkół w Legnickim Polu
- II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Przyjaciel Lasu – II edycja – Przygotowania do zimy organizator : Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku”
- III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Jeże i jeżyki” organizator: Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe w Chalinie
- III  miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Mikołajkowy konkurs plastycznym organizator: Niepubliczne Przedszkole  Specjalne dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie
- III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Dokarmiamy ptaki”(organizator Gminne Przedszkole w  Dąbrowie Zielonej )
- III miejsce w konkursie ogólnopolskim pt. „Wiosna,wiosna jest radosna” organizator: Przedszkole Miejskie nr 124 w Łodzi
- wyróżnienie  w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Przyjaciel Lasu – II edycja – Przygotowania do zimy” organizator : Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku
- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bożonarodzeniowy Aniołek” organizator: Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Akademia Mądrych Sówek” przy Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła” w Katowicach
- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater ze Stumilowego lasu” ( org. Przedszkole w Jaworzynie Śląskiej)
- I miejsce  w kategorii zespół oraz  I miejsce w kategorii solista  w wojewódzkim konkursie „Śląskie Śpiewanki” – organizowany przez Przedszkole nr 85 w Katowicach
- II miejsce w wojewódzkim konkursie recytatorskim w gwarze śląskiej „Pogodomy po ślonsku” – organizowany przez Przedszkole nr 85 w Katowicach
- III miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Widokówka mojego miasta” organizator: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8 w Rybniku
- II i III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Sport moich marzeń” (organizator Zespół Szkół Sportowych w Tychach)
- III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Sport moich marzeń” (organizator Zespół Szkół Sportowych w Tychach)
- wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Sport moich marzeń”-  (organizator Zespół Szkół Sportowych Tychy)
- III miejsce oraz wyróżnienie trzeciego stopnia w regionalnym konkursie plastycznym „Bery i bojki śląskie” organizowany przez P20 w Tychach
- nagroda rzeczowa dla dziecka oraz rodziców oraz wyróżnienie nauczyciela za sprawozdanie z konkursu  – Konkurs” Dokarmiamy ptaki” – Eko karmnik organizator PGL LP Nadleśnictwo Kobiór w Piasku zasięg obszaru nadleśnictwa tj. z powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego i mikołowskiego oraz Tychów, Rybnika, Jastrzębia Zdroju oraz druga nagroda w tym samym konkursie dla dziecka z gr. „Kaczorki”
- wyróżnienie – II Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej Przedszkolaków – występ w Teatrze Małym w – zasięg miejski – organizator – ppłk Leszek Klag, Kubica Leszek Tychach, Katarzyna Bienia Marczykiewicz
- I miejsce w miejskim konkursie języka angielskiego pt. „Drama Festival” (organizator Przedszkole nr10 w Tychach)
- I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Halloween’owe Duszki” organizator :Przedszkole nr 7 w Sosnowcu
- II miejsce –w  konkursie z języka angielskiego –„My first English words” –zasięg miejski – organizator Przedszkole nr 10 w Tychach
- II miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Flaga biało-czerwona” (org. Przedszkole nr 21 Tychy)
- III miejsce w międzyprzedszkolnym Konkursie Wierszy w Gwarze Śląskiej- organizator- Przedszkole nr 20 w Tychach
- III miejsce w konkursie plastycznym „Portret Św. Mikołaja”- zasięg lokalny- organizator Przedszkole nr 10
- wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym pt. „Pisanka (organizator Klub „Tęcza”)
- wyróżnienie II stopnia -w  VIII edycji międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „BERY I BOJKI ŚLĄSKIE”(organizator P-20 w Tychach)
- wyróżnienie w III edycji Międzygminnego Konkursu Piosenki Przyrodniczej „Na zieloną nutę” ( organizator Przedszkole nr 5 Tychy)
- III miejsce oraz wyróżnienie w tyskim konkursie plastycznym „Wiślanym szlakiem” zorganizowany przez MBP w Tychach – S. Wysocka – Rojek
- I miejsce w VI Międzygminnej Spartakiadzie Sportowej „Mali sportowcy 2017″ – (org. Przedszkole nr 5 Tychy, MoSiR)
- I miejsce (w kategorii piłki nożnej)
- I i II miejsce w IV Spartakiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez Klub Osiedlowy ,,Uszatek”
- udział w VI Ogólnopolskim  Festiwalu Tańca „Igraszki” w Zabrzu (organizator Miejskie Centrum Kultury w Zabrzu)
- udział w regionalnym konkursie „XXIV Regionalny Przegląd Pieśni Śląskie Śpiewanie” w Lędzinach
- udział w – Przeglądzie „Zimowe impresje w Teatrze Małym w Tychach” – zasięg miejski – organizator- zespól dyrektorów tyskich przedszkoli
- udział w „Dziecięcych Prezentacjach Artystycznych Przedszkolaków” w Teatrze Małym w Tychach dwa zespoły
- udział w konkursie na ułożenie i nagranie piosenki pt. „Jestem w Klubie Zdrowego Przedszkolaka”-w ramach projektu „Żywienie na wagę zdrowia” – w woj. śląskim
- udział w VI Festiwalu Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy organizowanym przez Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy zasięg przedszkola w Tychach
- organizacja międzynarodowego konkursu plastycznego „The spring inspirations”
- organizacja ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.” Moja ulubiona postać bajkowa”.
- organizacja V edycji konkursu piosenki angielskiej „Happy English” – we współpracy z ZSM im.Feliksa Rybickiego w Tychach i szkołą Helen Doron ( artykuł w Tygodniku Echo, Maluchy śpiewały po angielsku Nr 9 (3175) 1.03.2017r, konkurs o szczeblu miejskim
- występy artystyczne w parafii pod wezw. „Ducha Świętego” w Tychach  pt. „Impresje jesienno-zimowe”
- występy artystyczne dzieci w Cechu Rzemiosło w Tychach
- występy dla uczniów z SP-37 w ramach obchodów Dni Teatru – prezentacja talentów -
- występy dla uczniów z SP – 22 – o tematyce wiosennej oraz udział w głośnym czytaniu przygotowanym przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22
- udział w powiatowym „Trójkolorowym Dniu Dziecka” (organizator Multiintegra, GKS – Tychy)

Wyniki międzynarodowego konkursu plastycznego ‚The spring inspirations’ („Wiosenne inspiracje”) zorganizowanego przez Przedszkole nr 6 w Tychach.

Dnia 1. czerwca w Przedszkolu nr 6 w Tychach nastąpiło rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu plastycznego ‚The spring inspirations’ („Wiosenne inspiracje”). Na konkurs wpłynęło wiele prac z Polski oraz z zagranicy: Portugalii, Litwy i Rumunii. Jury miało trudne zadanie z wyborem „najlepszych” prac, gdyż wszystkie prezentowały bardzo wysoki poziom.
Ostatecznie jury zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc i wyróżnień:
Kategoria dzieci 5-letnich:
I miejsce – Milena Widera, Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach (Polska)
II miejsce – Katarzyna Kubas, Publiczne Przedszkole w Wysokiej Głogowskiej (Polska)
III miejsce – Sarah Staicut, GRADINITA MADONA DUDU, Craiova (Rumunia)

Wyróżnienia:
Paweł Fojcik, Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach (Polska)
Zofia Troska, Przedszkole Sióstr Boromeuszek w Kępnie (Polska)

Kategoria dzieci 6-letnich:
I miejsce – Karolina Popielewicz, Przedszkole im. A. Żeromskiego w Nałęczowie (Polska)
II miejsce – Gytenis Beklesovas, Šeduvos lopšelis-darželis, Šeduva (Litwa)
III miejsce – Zuzanna Kusibab, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu (Polska)

Wyróżnienia:
Anna Pochroń, Przedszkole im. A. Żeromskiego w Nałęczowie (Polska)
Maja Furtak, Przedszkole im. A. Żeromskiego w Nałęczowie (Polska)
Sofia Neacsu, GRADINITA MADONA DUDU, Craiova (Rumunia)
Julia Łysiak, Przedszkole Miejskie Nr 10 w Chełmie (Polska)
Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody oraz dyplomy zostaną przesłane pocztą.

20170608_105045_1496923770552