Podsumowanie Tygodnia eTwinning 2017

W dniach 9-13 października, podobnie jak w wielu przedszkolach i szkołach w całej Europie, odbył się w naszym przedszkolu Tydzień eTwinning . Jego celem jest przybliżenie dzieciom oraz rodzicom współpracy europejskiej, jaką przedszkole prowadzi od wielu lat. W tym roku realizujemy projekt o smerfach ‘Ther Smurfs’ travels’ z przedszkolami z Rumunii i Litwy. Dlatego też cały tydzień poświęcony był tematyce niebieskich skrzatów oraz krajów partnerskich.

Cały tydzień obfitował w szereg atrakcji, dzieci poznały kraje partnerskie, przygotowały potrawy kuchni rumuńskiej i litewskiej,  uczestniczyły w kolorowej paradzie eTwinning, w projekcji bajek, w konkurencjach sportowych na „smerfowym torze przeszkód”, tańcach i zabawach przy „smerfnych hitach” , a także w wielu konkursach.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc w organizacji Tygodnia eTwinning. Jednocześnie przypominamy, że tematyka dotycząca smerfów będzie nam towarzyszyła przez cały rok szkolny. Już niedługo Papa smerf wyruszy w podróż do Rumunii, a do nas zawita rumuńska smerfetka.  Relacje z przygód smerfów podróżników będą na bieżąco zamieszczane na naszej stronie internetowej.  Zapraszamy serdecznie do ich śledzenia