Realizacja programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

W grupie „Żabki”w roku szkolnym 2021/2022 zrealizowany został Ogólnopolski Program Edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Głównym założeniem projektu było kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się jak powstaje ekologiczny chleb, zapoznały się z etapami wypieku chleba poznały na czym polega praca młyna i piekarni. Wzięły udział w wycieczce do Chlebowej Chaty, gdzie mogły zobaczyć na czym polega ekologiczny wypiek chleba, w jakich warunkach żyją zwierzęta. Przedszkolaki zaznajomiły się również z uprawą ekologiczną roślin oraz hodowlą ryb, czy zwierząt. W przedszkolu miały możliwość obserwacji wzrostu ekologicznych upraw (truskawek, pomidorów, ogórków, kabaczków czy ziół: bazylii, szałwii, pietruszki).