Skąd się biorą produkty ekologiczne?

W grupie „Żabki” zrealizowany został Ogólnopolski Program Edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Głównym założeniem projektu było kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia a także zwiększenie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych. Przedszkolaki poznały produkty ekologiczne oraz dowiedziały się gdzie można je kupić i po czym je rozpoznawać oraz dlaczego warto je wybierać. „Żabki” dowiedziały się jak powstaje miód oraz jaką drogę pokonuje mleko nim znajdzie się na stole w domu. Podczas zajęć dzieci wyszukiwały znak EKO na opakowaniach produktów spożywczych. Wspólnie utworzyły PIRAMIDĘ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA oraz analizowały jej zawartość. W ramach programu Żabki w przedszkolnym kąciku przyrody posadziły swoje własne cebulki.
Z tego wniosek jest logiczny, że wybieram produkt … EKOLOGICZNY!